Turnus odchudzający może być przyjemny

dieta

Niektóre osoby chciałyby poprawić swoje samopoczucie  sylwetkę, jednak nie mają na tyle silnej woli, aby zrobić to samodzielnie. Doskonałym rozwiązaniem mogą być zatem wczasy odchudzające, na których króluje dieta dr Dąbrowskiej. Jeśli boicie się tego typu zjazdów, bo obawiacie się głodówki i katorżniczych, wielogodzinnych ćwiczeń na siłowni — uspokajamy — na takich wyjazdach nic podobnego nie ma miejsca. Wręcz przeciwnie — panuje na nich rodzinna atmosfera, kuracjusze nie tylko się wspierają, ale także zawierają przyjaźnie, które owocują w późniejszych latach.

Dobrze opracowany plan dietetyczny to podstawa

Decydując się na wyjazd na turnus odchudzający trzeba mieć na uwadze, że z pewnością nie będzie tam słodkości, słonych, kalorycznych przekąsek i zgubnego alkoholu, czyli wszystkiego tego, co przeważnie spożywa się w życiu codziennym, a już na pewno na tradycyjnych urlopach. Nie będzie jednak także głodówki, ponieważ każda osoba, która zgłasza się na tego typu wyjazd, ma opracowaną specjalną dietę pozwalającą jej najeść się do syta, a jednocześnie oczyszczać organizm i gubić zbędne kilogramy. Nie ma mowy także o ciężkich ćwiczeniach. Aktywność fizyczna oparta jest na zajęciach grupowych, spacerach, czy jeździe na rowerze, czyli tym wszystkim, co sprawia przyjemność, a jednocześnie poprawia kondycję.

Szukając odpowiedniego ośrodka, warto zdecydować się na taki, który nakieruje nas na to, jak się prawidłowo odżywiać, jak dbać o swoją sylwetkę. Nie ma się bowiem co oszukiwać — choć z takiego turnusu każdy wraca o kilka lub kilkanaście kilogramów lżejszy, nie zawsze pozbywa się wszystkich zbędnych kilogramów. Oznacza to, że nadal musi nad sobą pracować, aby móc osiągnąć zamierzony efekt. Dlatego też osoby pracujące w ośrodkach oferujących wczasy odchudzające, powinny wpoić swoim kuracjuszom, że tydzień lub dwa w ośrodku to dopiero początek ich drogi do sukcesu, który chcą osiągnąć. Wracając do domu muszą nadal nad sobą pracować, a co najważniejsze — nie mogą powrócić do starych nawyków.

Tagged : / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *